Velký úspěch na Mistrovství Evropy 2023

Český svět kulturistiky a fitness zaznamenal obrovský úspěch na letošním Mistrovství Evropy, které se konalo, jako už v předchozích letech, ve španělské Santa Susanně pod záštitou mezinárodní federace IFBB ve dnech 4. až 7. května 2023.

 

 

Celá událost měla formát megašampionátu, kdy se na jednom místě konalo Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy juniorů a masters a Mistrovství Evropy ve fitness. Česká reprezentace v čele s předsedou svazu kulturistiky a fitness Romanem Hajabáčem předvedla velkolepý výkon a domů přivezla hned 19 medailí, což České republice vyneslo navíc i druhé místo v soutěži národů, ve které se o medaile utkalo přes 30 evropských zemí.

Dvacetiletý závodník Lukáš Fürle si z Mistrovství Evropy juniorů přivezl nejen 1.místo ve své věkové skupině, ale získal i triumf v podobě absolutního vítězství ve své kategorii. 

Češi se stali mistry Evropy hned v pěti dalších případech. Vedle Lukáše Fürleho v juniorech si přivezla z Mistrovství ve fitness první místo také Markéta Härtl v kategorii Wellness žen, z masters šampionátu veze zlatou medaili Eva Synková v kategorii Physique žen, Richard Bilík v kategorii Classic Physique  mužů a Eva Budina a Marcela Kotková, které vybojovaly 1. místo v obou věkových skupinách ženské kategorie Wellness.

Kulturistika a fitness se v Česku těší stále většímu zájmu a mezi závodníky se ukrývá mnoho nadějných a cílevědomých talentů, proto můžeme počítat i s podobným úspěchem českých reprezentantů v následujících ročnících a na dalších mezinárodních soutěžích.

 

Čtěte více

Nominace na Mistrovství Evropy 2023

Nominace na Mistrovství Evropy 2023

V termínu od 3. do 7. května 2023 proběhne ve Španělsku v Santa Susaně Mistrovství Evropy pro všechny kategorie.

Soutěže, semináře a další akce SKFČR v roce 2023

Soutěže, semináře a další akce SKFČR v roce 2023

Rok 2022 se po dvou letech, co se týče soutěží, opět vrátil do klasického formátu, kdy na jaře proběhly všechny mistrovské soutěže, 3 pohárové a dvě IFBB mezinárodní soutěže a na podzim 3 pohárové, 6 kondičních a 4 IFBB mezinárodní soutěže. 

Pozvánka na seminář s Pawlem Fillebornem

Pozvánka na seminář s Pawlem Fillebornem

V pátek 19. května - den před konání mezinárodní soutěže IFBB Mr. Universe Prague - proběhne v pražském hotelu Hilton seminář s Pawlem Fillebornem, mužem, který stojí v čele všech rozhodčích na nejvýznamnějších mezinárodních amatérských i profesionálních soutěžích IFBB.

-->